Dnes je 02.03.2015,  Uživatel nepřihlášen

Vyhledávání        Rozšířené hledání

0-9ABCDEFGHCHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

DVD - evidenční číslo: 2012030706


Deník - Druhá světová válka (31. díl) - březen 1942


Evidenční číslo: 2012030706
Název: Deník - Druhá světová válka (31. díl) - březen 1942
Originální název: Second World War Diary (1939-1945)
Vydavatel: Codi
Médium: DVD
Vychází: 07. 03. 2012
Cena: 59 Kč
Na skladě: Ne
Obsah: Série 72 DVD - válečné události zachycené den po dni.

Ojedinělý projekt konečně v ČR!

Každý den 2. světové války na DVD...

Podívejte se, co se dělo před 70 lety...

Série 72 DVD mapující vývoj konfliktu...

DVD 31:

Březen 1942.

V Sovětském svazu pokračuje zimní protiofenzíva Rudé Armády. Sovětská vojska se pokoušejí prorazit obklíčení Sevastopolu a současně o postup na Krym z východu přes Kerčský průliv, jsou ale zastavena po několika kilometrech silnou německou obranou. Současně Sověti zahajují útok na Němci obsazený Charkov.

V Tichomoří dále pokračuje japonský postup. Do rukou Japonců se dostala prakticky celá Barma včetně hlavního města Rangůnu, pokračuje japonská kampaň proti Nové Guinei vyloděním v Lae-Salamanui a bitva o Filipíny, kde obsazují japonská vojska ostrov Mindanao a posilují své pozice k závěrečnému útoku na ostrov Corregidor. Jáva je obsazena na konci měsíce, do konce měsíce budou zničena spojenecká vojska na Borneu. Sever Austrálie je cílem japonských leteckých útoků.

Ve Středozemním moři pokračuje ofenzívní kampaň Luftwaffe a Regia Aeronautica proti Maltě i proti konvojům, jež na ni přivážejí potraviny, munici a zbraně, zejména letadla, která nutně potřebuje ke své obraně. V severní Africe, kde nemá ani jedna ze stran dostatek zásob, výzbroje a munice, ustrnula fronta na obranné linii mezi Gazálou a Bir Hakeimem.

Britské speciální jednotky zahajují úspěšný nájezd na přístavní zařízení v Saint-Nazaire. Britové také zesilují bombardovací kampaň proti Německu, zaměřenou na průmyslová centra.

Ve Velké Británii vstupuje v platnost nový zákon o branné povinnosti. Ve Spojených státech reorganizuje ministerstvo války strukturu velení ozbrojených sil. Tisíce osob japonského původu je ve Spojených státech internováno ve speciálních táborech, protože jsou považovány za nebezpečné pro USA. Jedná se o nejsmutnější a nejkontroverznější kapitolu v dějinách účasti Spojených států ve II. světové válce.
Rok výroby:
Režie:
Hrají:
Dabing:
Délka:
Zvuk:
Titulky:
Obraz:
Poměr stran obrazu:
Formát uložení obrazu:
Typ DVD:
Bonusy:
Poznámka:

Nahoru